Licencja pilota lekkich śmigłowców LAPL(H)

Myślisz o lataniu? Chcesz samodzielnie sterować śmigłowcem? Z licencją LAPL(H) możesz swoją pasję rozwijać na różne sposoby. Przede wszystkim możesz samodzielnie korzystać ze śmigłowca, by w błyskawiczny sposób przemieszczać się po całej Europie.

Na co pozwala licencja LAPL(H)?

Szkolenie do licencji LAPL(H) jest najkrótszą drogą do tego, by samodzielnie sterować śmigłowcem. Licencja uprawnia do pilotażu śmigłowców nie przekraczających masy 2 ton z maksymalnie 3 pasażerami na pokładzie. Z licencją LAPL(H) nie jest wymagane coroczne przedłużanie wpisanych do niej uprawnień na podstawie egzaminu, wystarczy godzinny lot sprawdzający z instruktorem. Loty można odbywać na obszarze całej Europy, przy czym poza granice Polski można się udać po zaliczeniu egzaminu z języka angielskiego (ICAO poziom 4). Dzięki możliwości rozszerzania uprawnień, zdobycie tej licencji może być początkiem Twojej kariery zawodowego pilota.

Efektywność i profesjonalizm

Kurs do licencji LAPL(H) w Helipoland został zaprojektowany w ten sposób, by poprowadzić Cię od momentu rozpoczęcia nauki do uzyskania licencji, w najbardziej efektywny sposób. I choć sam możesz wybrać miejsce w którym chcesz odbyć szkolenie, gorąco zachęcamy Cię do tego, byś podjął je na naszych lotniskach bazowych w Kaniowie i Bielsku-Białej. Z doświadczenia wiemy, że bliskość gór, dużych miast oraz lotnisk zagranicznych jest najlepszym rozwiązaniem dla profesjonalnego opanowania sztuki latania. Jest jeszcze inna zaleta: latanie śmigłowcem w takim terenie zapewnia niesamowite widoki i przeżycia.

Czas trwania i etapy szkolenia

Szkolenie do licencji LAPL(H) składa się z 2 etapów prowadzonych równolegle

» Dowiedź się więcej o etapach

  • szkolenie teoretyczne – jednakowe dla licencji LAPL(H) i PPL(H), trwa 100 godzin (przy czym wystarczy odbyć min. 10 godzin wykładów, 90 godzin może być samokształceniem ze specjalnie opracowanych przez nas materiałów). W trakcie szkolenia zdobędziesz wiedzę m.in. z zakresu prawa lotniczego, meteorologii, nawigacji, zasad lotu oraz łączności.
  • szkolenie praktyczne – trwa 40 godzin (w tym min. 30 godzin lotu z instruktorem i min. 10 godzin lotu samodzielnego pod nadzorem). Po jego ukończeniu wraz z zaliczeniem egzaminów teoretycznych, przystępuje się do egzaminu praktycznego z egzaminatorem Urzędu Lotnictwa Cywilnego (zwykle jest to niecałe 2 godziny lotu).

» Mniej

Szkolenie do licencji LAPL(H) odbędziesz u nas m. in. na Robinsonie R 44, który jest najbardziej popularnym śmigłowcem na świecie, zwłaszcza w lotnictwie cywilnym. Szczególnie ceniony jest za swoją ekonomię oraz to, że steruje się nim delikatnie i lekko, co dostarcza  niesamowitych wrażeń i widoków. O wielu innych zaletach tej zwinnej maszyny dowiesz się podczas zajęć w Helipoland.

Jeśli zastanawiasz się nad uzyskaniem licencji pilota LAPL(H), ale nie jesteś pewien czy podniebne przygody są dla Ciebie, skorzystaj z naszych lotów zapoznawczych.

Cena szkolenia: od 70 tys. zł (zależna od liczby wylatanych godzin)

Licencja LAPL(H), przeczytaj o ważnych przepisach
Wykaz egzaminów w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego – przeczytaj