Licencja pilota śmigłowcowego turystycznego PPL(H)

Chcesz nauczyć się sterować śmigłowcem? Bez względu na to, czy robisz to z powodu hobby, czy w przyszłości chcesz zarabiać dzięki lataniu: uzyskaj licencję PPL(H). Będziesz mógł latać śmigłowcem rekreacyjnie we wszystkich krajach świata i rozpocząć szkolenie na licencję zawodową.

Na co pozwala licencja PPL(H)?

Uzyskanie licencji PPL(H) to podstawa od której rozpoczynał każdy zawodowy pilot. Licencja uprawnia do pilotażu śmigłowca, którego typ sam wybierzesz podczas szkolenia lub przy przeszkoleniu na inny typ śmigłowca. Jeśli zaliczysz egzamin z języka angielskiego (ICAO poziom 4) możesz nim wykonywać loty prywatne i firmowe na obszarze każdego kraju na świecie.

Efektywność i profesjonalizm

Kurs do licencji PPL(H) w Helipoland został zaprojektowany w ten sposób, by poprowadzić Cię od momentu rozpoczęcia nauki do uzyskania licencji, w najbardziej efektywny sposób. I choć sam możesz wybrać miejsce w którym chcesz odbyć szkolenie, gorąco zachęcamy Cię do tego, byś podjął je na naszych lotniskach bazowych w Kaniowie i Bielsku-Białej. Z doświadczenia wiemy, że bliskość gór, dużych miast oraz lotnisk zagranicznych jest najlepszym rozwiązaniem dla profesjonalnego opanowania sztuki latania. Jest jeszcze inna zaleta: latanie śmigłowcem w takim terenie zapewnia niesamowite widoki i przeżycia.

Czas trwania i etapy szkolenia

Szkolenie do licencji PPL(H) składa się z 2 etapów prowadzonych równolegle:

» Dowiedź się więcej o etapach

  • szkolenie teoretyczne, jednakowe dla licencji PPL(H) i LAPL(H), trwa 100 godzin (przy czym min. 10 godzin wykładów, a 90 godzin może być samokształceniem ze specjalnie opracowanych przez nas materiałów). W trakcie szkolenia zdobędziesz wiedzę m.in. z zakresu prawa lotniczego, meteorologii, nawigacji, zasad lotu oraz łączności.
  • szkolenie praktyczne – trwa 40 godzin (w tym min. 30 godzin lotu z instruktorem i min. 10 godzin lotu samodzielnego, pod nadzorem). Po jego ukończeniu wraz z zaliczeniem egzaminów teoretycznych, przystępuje się do egzaminu praktycznego z egzaminatorem Urzędu Lotnictwa Cywilnego (zwykle jest to niecałe 2 godziny lotu).

» Mniej

Szkolenie do licencji PPL(H) odbędziesz u nas m.in. na Robinsonie R 44, który jest najbardziej popularnym śmigłowcem na świecie, zwłaszcza w lotnictwie cywilnym. Szczególnie ceniony jest za swoją ekonomię oraz to, że steruje się nim delikatnie i lekko, co dostarcza  niesamowitych wrażeń i widoków. O wielu innych zaletach tej zwinnej maszyny dowiesz się podczas zajęć w Helipoland.

Jeśli zastanawiasz się nad uzyskaniem licencji pilota PPL(H), ale nie jesteś pewien czy podniebne przygody są dla Ciebie, skorzystaj z naszych lotów zapoznawczych.

Cena szkolenia:  od 80 tys. zł (zależnie od liczby wylatanych godzin)

Licencja PPL(H) , przeczytaj o ważnych przepisach
Wykaz egzaminów w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego – przeczytaj