Filmy i zdjęcia ze śmigłowca

Śmigłowce dają najlepsze możliwości kręcenia zdjęć lub filmów z powietrza. Dla fotografa lot śmigłowcem z aparatem fotograficznym jest obowiązkowy choć raz w życiu. Filmy i zdjęcia ze śmigłowca to świetna zabawa i niesamowite wrażenia, szczególnie dla tych którzy lubią latać. Można upamiętniać malownicze tereny, lot nad Twoim miastem lub w czasie wakacji. Może być to także realizacja zleconej pracy.


Jak zrobić dobre filmy i zdjęcia z helikoptera?

Bez względu na okoliczności, w których można unosić się nad krajobrazem, chcielibyśmy udzielić kilku rad z doświadczeń jednego z fotografów robiących zdjęcia z helikopterów, które pomogą Ci w pełni wykorzystać swój czas w śmigłowcu.

Przede wszystkim, nie zapomnij, aby od czasu do czasu zabrać aparat od oka i po prostu cieszyć się z faktu, że lecisz! Robienie zdjęć z helikoptera może być wspaniałym doświadczeniem i mamy nadzieję, że jak najlepiej wykorzystasz swój czas w niebie.

Kilka złotych rad dla zdjęć i filmów z helikoptera

Jeśli to możliwe, lataj bez drzwi. Zawsze pytaj czy to możliwe. Bądź wtedy przygotowany na niskie temperatury. Robienie zdjęć przez jakiekolwiek szkła wpływa na obraz i dlatego idealnie aby nie mieć bariery między Tobą a twoim widokiem.

Zdawaj sobie sprawę z łopat wirnika śmigłowca i płozach, na których śmigłowiec stoi na ziemi – nie tylko dla własnego bezpieczeństwa, ale także dla niezakłóconego obrazu. Przed startem śmigłowca oceń swoją największą ogniskową względem płóz i wirnika. W powietrzu zrób ponownie kilka zdjęć próbnych.


Filmy i zdjęcia ze śmigłowca Filmy i zdjęcia ze helikoptera Filmy i zdjęcia z helikoptera Filmy i zdjęcia ze śmigłowca

Przygotuj kilka aparatów

Zmiana obiektywu bez wprowadzania kurzu do wnętrza aparatu podczas wiatru wirującego wokół jest niemożliwa. Ponadto stoisz przed przyzwoitą szansą na upuszczenie sprzętu i nigdy nie móc ujrzeć go ponownie. Z tych dwóch powodów, dobrym pomysłem jest, aby mieć dwa aparaty z dwoma różnymi obiektywami; teleobiektyw i szeroki kąt.

Wszyscy wiemy, że komunikacja jest ważna i to podwójnie podczas fotografowania, czy filmowania z helikoptera. Niektóre urządzenia są aktywowane głosem, niektóre wymagają naciśnięcia przycisku, który może powodować frustrację, kiedy zdajesz sobie sprawę, że mówisz do pilota, aby był stabilny i on lub ona nie może cię usłyszeć.

Filmy z śmigłowca – zachowaj bezpieczeństwo

Choć jest fajnie wyobrazić sobie siebie wiszącego z boku helikoptera dla zdjęcia raz na całe życie to szanse są raczej małe. I dlatego należy pozostać w helikopterze. W chwili, gdy oprzesz się poza osłoną, która chroni przed wiatrem, prąd zstępujący lub wiatr może być skaraniem. To samo dotyczy wystawiania obiektywu z okna.

Aby oddać poczucie, gdzie jesteś, to niektóre zdjęcia rób z helikopterem w tle. Może nie z łopatą wirnika, bo wygląda jak nie na miejscu, bez kontekstu.

Wreszcie należy pamiętać, że helikoptery wibrują. Niektóre trochę. Niektóre dużo. I mogą być niestabilne lub stabilne zależnie od typu i warunków pogodowych.