Heli Boarding

Podążaj szlakiem, który zabierze cię tam gdzie niewielu było przed tobą

Heli Boarding jest nie tylko dla ekspertów. Każdy sprawny i pewny narciarz lub snowboardzista może poczuć dreszcz jazdy na dzikich stokach. Wszystkie stoki w mgnieniu oka na wyciągnięcie ręki? Jest to możliwe tylko z pomocą śmigłowców. Z pomocą śmigłowca dostaniesz się na dowolny szlak zjazdowy prosto stamtąd gdzie jesteś!

Wyobraź sobie jazdę na nartach na świeżych, dziewiczych i pokrytych śniegiem górach, bez oczekiwania w długich kolejkach lub stałym natykaniem się na niedoświadczonych narciarzy. Heli Boarding i Heli Skiing (zobacz) zapewnia te możliwości z dostępem do szczytów, które normalnie byłyby nieosiągalne. Sugerujemy podloty śmigłowcem na szczyt góry z regularnym stokiem narciarskim/snowboardowym dla uniknięcia kolejek lub oglądania swoich bliskich i znajomych podczas zjazdów.

Uwaga dla wszystkich osób korzystających z dzikich stoków, w szczególności na pograniczu polsko – słowackim. Zwracajcie uwagę na strefy ochrony przyrody, których naruszenie może być karane.

Jak działa Heli Boarding

Heli Boarding i Heli skiing obejmuje transport z dołu stoku do miejsc na górskich szczytach lub sprawne i widowiskowe przemieszczanie się pomiędzy wyciągami narciarskimi w okolicy. Narciarze mogą umieścić swój sprzęt w koszu na zewnątrz śmigłowca lub zabrać go do środka. Po zjechaniu w dół mogą ponownie wsiąść do śmigłowca by jak najszybciej powrócić na szczyt lub przedostać się w inne miejsce.

Uwarunkowania

Istnieje szeroki zakres warunków, które można napotkać podczas heli-skiing / heliboarding, od łatwych do niezwykle trudnych. Jeśli chcesz doświadczyć dzikich terenów lecz nie czujesz się na siłach, oferujemy wsparcie instruktorów narciarskich i snowboardowych. Warto na początku mieć doświadczonego przewodnika, który potrafi rozpoznać konkretne warunki, które są idealne dla swojej grupy. W organizacji heliboardingu najkorzystniej zebrać kilka grup i dowieźć je w okolicę zaplanowaną do zjazdów z udziałem śmigłowca przez co zmniejsza się koszt dolotu liczony od lotniska. 

Wymagane umiejętności

Najważniejszą umiejętnością jest dostosowywanie sposobu jazdy na nartach lub snowboardzie do zmiennych nachyleń terenu. Początkującym narciarzom zaleca się doskonalenie umiejętności pod okiem instruktora przed przygodą narciarstwa lub snowboardingu z helikopterem. Przydatna jest także dobra kondycja fizyczna dla realizacji jak największej liczby zjazdów z ewentualnym dojściem do oczekującego na dole góry śmigłowca.

Jakiego sprzętu potrzebuję

Potrzebne są typowe przedmioty potrzebne do jazdy tradycyjnej na nartach lub snowboardzie, w tym rękawiczki, czapki, gogle i podgrzewacze szyi. Nietypowym jest noszenie pokrowca na sprzęt w przypadku zabierania go do środka śmigłowca. Jeśli chodzi o narty i snowboard to większość osób korzysta ze sprzętu freeride lub all-mountain. Szerokie narty pozwalają na strome zjazdy przy mniejszych obciążeniach nóg oraz zmniejszają ilość obrażeń, które występują w bardziej niebezpiecznych warunkach narciarskich.

HeliBoarding