Heliskiing

skiing-heliZapewne wielu z was zadaje sobie właśnie pytanie, czym tak naprawdę jest heliskiing? Skąpe informacje zamieszczone na polskich stronach internetowych nie pozwalają w zasadzie na dowiedzenie się, na czym polega ta forma sportów ekstremalnych, popularna w wielu krajach Europy i świata (w tym w szczególności w Rosji, Włoszech, Kanadzie, USA, Hiszpanii oraz Szwajcarii), a dopiero raczkująca na polskim rynku usług świadczonych przed podmioty posiadające uprawnienia i licencje na wykonywanie komercyjnych usług przewozu osób przy pomocy statków powietrznych i helikopterów. Jako jedni z nielicznych w Polsce świadczymy kompleksowe usługi polegające na organizacji heliskiingu.

Czym tak naprawdę jest heliskiing?

Heliskiing należy do rozwijających się dopiero form narciarstwa, polecanych szczególnie tym osobom, które uwielbiają ryzyko i sporty ekstremalne. W klasycznej postaci pozwala on narciarzom na wykonywanie zjazdów narciarskich na trasach, które nie są przeznaczone do użytku narciarzy, zazwyczaj trudno dostępnych z uwagi na uwarunkowania naturalne lub pogodowe. Narciarz transportowany jest przy pomocy helikoptera z dołu stoku do miejsca początkowego, zlokalizowanego najczęściej na górskich szczytach lub w ich najbliższej okolicy. Wyposażenie śmigłowca w specjalny kosz pozwala przy tym na bezproblemowe przewiezienie sprzętu narciarskiego używanego podczas zjazdów, przy czym, jeżeli narciarz wyrazi taką potrzebę, może on zabrać posiadany sprzęt do wnętrza maszyny. Usługi heliskiingu polegać mogą bądź to na jednorazowym zapewnieniu dotarcia na szczyt lub inne miejsce, w którym zaczyna się zjazd, bądź też na powtarzanie trasy kilkukrotnie, wedle upodobać osoby zamawiającej usługę.

Miejsca, w których można uprawiać heliskiing

Niewątpliwą zaletą heliskiingu jest to, że pozwala on na odbycie zjazdów narciarskich na nieznanych powszechnie szlakach i stokach, dzikich terenach, które nie zostały jeszcze w pełni zagospodarowane przez człowieka. Najsłynniejsze tereny, na których organizuje się heliskiing w skali świata to dziewicze tereny Alaski i Kanady, a w Europie – miejscowości położone w szwajcarskich i włoskich Alpach. Zainteresowani tego rodzaju usługami często wybierają także stoki położone na terenie Rosji. Jesteśmy w stanie zorganizować wyjazd w celach heliskiingu w wybrane przez naszych Klientów miejsce. Jeżeli nie czują się oni na siłach, aby samodzielnie przemierzać górskie stoki, oferujemy ponadto kompleksowe wsparcie instruktorów narciarskich, którzy nie tylko towarzyszyć będą w przygodzie, ale ponadto zaproponują trasy dobrane indywidualnie do poziomu umiejętności narciarzy.

heli-skiing-przygotowania heli-skiing-start heli-ski

Dlaczego skorzystać z naszej oferty?

Posiadamy duże doświadczenie w organizacji przelotów helikopterem, nie wyłączając organizacji lotów górskich w celach turystycznych oraz uprawiania sportów ekstremalnych takich jak HeliSkiing czy HeliBoarding. Naszą załogę tworzy grono doświadczonych pilotów, którzy wykonywali loty nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Świadczymy pomocą i wsparciem przy wyborze szlaków i tras narciarskich, współpracując w tym zakresie z wykwalifikowanymi przewodnikami górskimi i instruktorami jazdy na nartach.

HeliSkiing