Airbus (Eurocopter)


Airbus Helicopters, dawniej Eurocopter, jest oddziałem Grupy Airbus, dawniej znanej jako grupy EADS (European Aeronautic Defense and Space Company), światowego lidera w dziedzinie aeronautyki, przestrzeni powietrznej i usług pokrewnych.

Misją firmy jest dostarczanie najbardziej efektywnych rozwiązań śmigłowców cywilnych i wojskowych do swoich klientów, które służą ochronie, ratowania życia i bezpiecznemu przewożeniu pasażerów w bardzo trudnych warunkach.

⇒ OBEJRZYJ FLOTĘ AIRBUS HELICOPTERS W AKCJI ⇐

Bez tytułu

Eurocopter Grupa powstała w 1992 roku z fuzji działów wiropłatowych Aerospatiale (Francja) i Deutsche Aerospace (Niemcy). W styczniu 2014 roku firma została przemianowana z EADS na Airbus Helicopters, otwierając nowy rozdział w swojej historii.

W procesie kolejnych integracji, Airbus – Eurocopter Helicopters stała się jednym z wiodących producentów wiropłatów o obrotach 6,5 mld euro.

Z ponad trzema milionami godzin lotu rocznie, w eksploatacji floty firmy jest12.000 śmigłowców użytkowanych przez ponad 3000 klientów w 152 krajach. Zsięg śmigłowców cywilnych i wojskowych jest największy na świecie, z flotą cywilną po osiągnięciu 44-procentowego udziału w rynku w sektorów cywilnych i parapublicznych.

Międzynarodowa obecność Airbus Helicopters jest oznaczona 29 centrami obsługi klienta i udziałowcami oraz jej światową siecią centrów usługowych, obiektów szkoleniowych, dystrybutorów i certyfikowanych agentów. Firma zatrudnia około 23.000 pracowników na całym świecie.

Zgodnie z nową tożsamością firmy, w pełni zintegrowany do Airbus Group, Airbus Helicopters przemianowana swój asortyment zastępując dawne oznaczenia śmigłowców na “EC” na “H”.

Obejrzyj podróż demonstracyjną X 3 przez Stany Zjednoczone ⇐

x3

Eurocopter x³ (X-Cubed) – eksperymentalny szybki śmigłowiec hybrydowy