Bell 412

Model Bell 412, cieszący się opinią najbardziej niezawodnego dwusilnikowego śmigłowca średniej kategorii na świecie, stworzony został do wykonywania najbardziej odpowiedzialnych misji we wszystkich warunkach klimatycznych. Model ten jest dwusilnikową wersją rozwojową legendarnego śmigłowca Bell Huey. Mocna konstrukcja, obszerna kabina oraz niezawodny zespół napędowy – dwa silniki Pratt & Whitney PT6T-3D – w połączeniu z nowoczesnym wyposażeniem radio-nawigacyjnym pozwalają na bezpieczne wykonywanie przez śmigłowiec lotów IFR w dzień i w nocy nawet w ekstremalnych warunkach klimatycznych.

Model ten zyskał dużą popularność jako środek transportu dla korporacji, a także w przewozie VIP. Z uwagi na swoją niezawodność Bell 412 znalazł zastosowanie w innych dziedzinach lotnictwa, m.in. w obsłudze platform wiertniczych oraz ratownictwie medycznym.

Bell 412EP rzetelnie wykonuje zadania w najbardziej ekstremalnych warunkach klimatycznych na naszej planecie na co dzień. Jego rozległa kabina może być skonfigurowana tak, aby pomieścić zarówno ładunki jak i personel. Szerokie otwarcie drzwi pozwala pomieścić wózek 7,7 stóp i załadować do 220 stóp sześciennych kabinie. Fotele na 13 pasażerów i 2 członków załogi w kabinie do adaptacji do każdej misji.

Bell 412EP jest certyfikowany dla pojedynczego pilota IFR z podwójnym cyfrowym systemem automatycznej kontroli lotu pozwalający na automatyczne podejście i automatyczny zawis Oprócz oferty znakomitych właściwości produktu, Bell 412EP jest wspierany przez renomowane wsparcie Bell Helicopter w eksploatacji. Jeśli misja wymaga, aby przejść do lokalizacji o ekstremalnych warunkach, to powinien się tam znaleźć Bell 412EP.

W nowym Bell 412EPI, niezawodność i wszechstronność Bell 412 ewoluuje do następnego poziomu. Jego Bell Basix Pro ™ Zintegrowany System lotniczy zapewnia dostarczenie krytycznych informacji o locie na pierwszy rzut oka dla większej świadomości i bezpieczeństwa sytuacji. W PT6T-9 silniki Pratt & Whitney Twin Pac zapewniają zwiększoną tolerancję na temperatury i zwiększoną wydajność w Kategorii OPS A. Bell 412EPI jest certyfikowany do pojedynczego pilota IFR z 3-osiową lub opcjonalnie 4-osiową stabilizacją i kontrolą.