Uprawnienia na typ śmigłowców – TR(H)


Helipoland.com jest polską, zatwierdzoną przez EASA Organizacją Szkolenia Lotniczego (ATO) przez co może kształcić pilotów do uprawnień na różne typy śmigłowców od małych tłokowych po znacznie większe, wielosilnikowe turbinowe. Aktualna lista typów śmigłowców i wpisów do licencji znajduje się na stronie internetowej EASA.

Gdy posiadasz już turystyczną lub zawodową licencję pilota z typem śmigłowca użytym do egzaminu jak na przykład Robinson R 44 możesz zapragnąć przesiąść się do większej maszyny mogącej zabrac więcej pasażerów lub pełnić specjalistyczne funkcje komercyjne. Aby zacząć latać na innym typie śmigłowca niż dotychczas należy odbyć szkolenie na typ tego śmigłowca. Nasze kursy szkoleniowe w tym zakresie mogą być modyfikowane do potrzeb i procedur określonych operatorów.

Z naszą pomoca możesz zdobyć następujące Uprawnienia na typ śmigłowców – TR(H):

  • EC 120, EC 130 / AS 350
  • Bell 206, Bell 407
  • Robinson R 22, R 44
  • Robinson R 66 turbine
  • A 109, AW 109 (wielosilnikowy)
  • AS 355 (wielosilnikowy)
  • Mi 2 (wielosilnikowy)

Szkolenie do uprawnienia na typ pozwala zapoznać się z nowym śmigłowcem, w szczególności poznac różnice w mechanice, technologii, operacyjności, osiągach i aerodynamice. Z pewnością nie zabraknie też różnego rodzaju procedur awaryjnych. Koszt kursu nauczania z aspektów technicznych nowego typu śmigłowca jest wliczony w szkolenie praktyczne.

Czas trwania kursu jest dostosowywany do osobistych wymagań i możliwości. Przeciętnie trwa od 3 dni dla śmigłowców jednosilnikowych tłokowych do 10 dni dla śmigłowców wielosilnikowych turbinowych. Wymogi szkoleniowe do uzyskania wpisu pierwszego typu śmigłowca jednosilnikowego do licencji to 5 godzin szkolenia w locie i 2 godziny dla każdego kolejnego. Dla śmigłowców wielosilnikowycy wymagane jest 8 godzin dla pierwszego typu i 3 dla każdego kolejnego. Wymagania te stanowią wymagane minimum w myśl przepisów prawa lotniczego. Czas potrzebny na ukończnie kursu będzie zależny w dużej mierze od nakładu pracy i doświadczenia pilota. Możliwość latania na zupełnie nowej maszynie jest najlepszym wynagrodzeniem włożonego w naukę wysiłku.

Nasz cel jest bardzo prosty – zapewnić, że będziesz gotowy(a) do egzaminu i w pełni kompetentny(a) do wykonywania lotów bezpiecznie na nowym typie smigłowca. Instruktorzy Helipoland.com zapewnią, że cel ten zostanie osiągnięty prawidłowo.