Operacje Specjalistyczne

Szybkość i reakcji wydajność zbierania danych przy pomocy śmigłowca jest niezwykła. Dzięki Helipoland szybko i skutecznie dokonasz inspekcji obszarowej lub infrastruktury, bez względu na to jak rozległe mają być Twoje pomiary. Mogą to być zarówno inspekcje planowe, prewencyjne, alarmowe jak i wszelkiego rodzaju misje, w tym ratownicze.

Co zyskasz dzięki lotom usługowym?

Przy pomocy śmigłowca zbierzesz dane o właściwościach zabudowy osiedlowej lub przemysłowej, o dzikich zwierzętach i cennej przyrodzie, dokonasz zabiegów agrolotniczych, oszacujesz szkody środowiskowe, dokonasz inspekcji linii elektroenergetycznych lub gazowych oraz wiele innych. Dostosujemy się do indywidualnych wymagań operatorów sieci lub firm potrzebujących śmigłowca w roli platformy powietrznej dla swojej aparatury, pomożemy w konfiguracji i wykonamy mocowanie sprzętu do śmigłowca.

Jakimi śmigłowcami wykonujemy loty usługowe?

Mogą to być zarówno najbardziej ekonomiczne śmigłowce tłokowe typu Robinson R44, jak również turbinowe jednosilnikowe, np. R 66, Eurocopter AS 350 (Airbus H 125) lub dwusilnikowe, np. Eurocopter AS 355, zdolne unosić nad ziemią dużą ilość sprzętu i ładunku z więcej niż jednym operatorem na pokładzie. Każdy śmigłowiec posiada indywidualne cechy predysponujące do określonego typu zadań, najbardziej wszechstronny jest AS350 (H 125).

Jakie usługi powietrzne oferujemy?

  • patrolowanie i diagnostyka linii elektroenergetycznych (zdjęcia wizualne i termowizyjne, rejestracja i skaning laserowy tras przebiegów linii, badanie zjawiska „KORONA”), wspomaganie budowy nowych linii energetycznych, loty z inspektorami na pokładzie (planowe, prewencyjne, alarmowe)
  • budowa i aktualizacja systemów informacji przestrzennej (GIS)
  • świadczenie usług ratownictwa lub wspomagających ratownictwo (poszukiwanie wizualne lub z użyciem termowizji)
  • patrolowanie gazociągów oraz obiektów tworzących infrastrukturę przesyłu gazu
  • dokumentacja fotograficzna i filmowa obiektów przemysłowych, przyrodniczych lub zabytków
  • opryski upraw (zabiegi agrolotnicze) lub hałd (neutralizacja składów materiałów sypkich)
  • usługi dźwigowe (ładunki o masie do 1400 kg, możliwe zaplanowanie operacji z cięższym ładunkiem podwieszonym)
  • usługi przeciwpożarowe (operacje lotnicze przy użyciu tzw. bambi)

Loty usługowe Helipoland