R44 Raven II / Clipper II

Śmigłowce Robinson z serii R44 Raven II / Clipper II zapewniają doskonałą niezawodność, łatwą obsługę i osiągi wysokości. To czyni R44 idealnym śmigłowcem do zastosowań prywatnych, biznesowych i użytkowych.

Wydajny silnik Lycoming IO-540 z bezpośrednim wtryskiem paliwa eliminuje konieczność montażu ogrzewania gaźnika i zapewnia zwiększoną moc. Standardowy 28-woltowy układ elektryczny zapewnia dobrą wydajność początkową w wysokiej lub niskiej temperaturze powietrza oraz dostarcza dodatkową energię elektryczną do wyposażenia opcjonalnego.

KONFIGURACJA

WITRYNA PRODUCENTA

R44 PL

R 44 Clipper wyposażone w pływaki zwiększają poziom bezpieczeństwa nad wodą

PŁYWAKI STAŁE

Dostępne w wersjach Clipper I lub II, stałe pływaki pozostają stale nadmuchane dla ciągłych operacji nad wodą. Stałe pływaki dodają około pięćdziesiąt funtów wagi do pustego śmigłowca i zmniejszają prędkości przelotową statku powietrznego o około dziesięć węzłów.

PŁYWAKI NADMUCHIWANE

Dostępne tylko w Clipper II i przeznaczone do sytuacji awaryjnej, pływaki nadmuchiwane posiadają sześć komór i pompują się w ciągu 2-3 sekund od aktywacji. Dźwigienka przy dźwigni skoku ogólnego uwalnia ciśnienie helu ze zbiornika umieszczonego pod lewym przednim siedzeniem śmigłowca. Dźwigienka aktywacji pływaków wykorzystuje mechaniczne cięgno i nie opiera się na elektrycznie napędzanym systemem inflacji. Pływaki mogą być aktywowane przy prędkości do osiemdziesięciu węzłów. Pływaki pompowane dodają około sześćdziesiąt pięć funtów do masy własnej śmigłowca. Gdy pływaki nie są używane, są zwinięte i przechowywanie w osłonach wzdłuż płóz do lądowania. Kompaktowa konstrukcja minimalizuje opór i pozwala na łatwe wejście i wyjście z kabiny.

R44-Yacht-Helipad-Takeoff