Licencja pilota śmigłowcowego zawodowego – CPL(H)


Myślisz o karierze pilota? Chcesz nauczyć się sterować śmigłowcem i zarabiać na lataniu? Uzyskaj licencję CPL(H), a pojawią się przed Tobą wspaniałe możliwości. Przede wszystkim będziesz mógł rozpocząć wykonywanie ekscytującej pracy: ponad chmurami, za sterami śmigłowca.

Na co pozwala licencja CPL(H)?

Szkolenie do licencji CPL(H) z pewnością będzie przełomem w Twojej karierze pilota. Licencja ta uprawnia Cię do wykonywania lotów komercyjnych śmigłowcem na którym odbyło się szkolenie. Będziesz mógł zarabiać na lataniu, a także dzięki odbyciu krótkiego szkolenia TR na dany typ helikoptera, wykonywać loty również innymi śmigłowcami. Loty będziesz mógł odbyć na obszarze wszystkich europejskich państw zrzeszonych w Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego. W każdej chwili możesz także rozszerzyć swoje uprawnienia, przechodząc szkolenie, dzięki któremu Twoja licencja będzie uznana w pozostałych państwach świata.

Efektywność i profesjonalizm

Nasza główna baza w Kaniowie i Bielsku-Białej to idealne miejsce do odbycia kursu pilota zawodowego. Lotnisko w Kaniowie jest dobrze wyposażone do wykonywania nie tylko lotów dziennych, ale także nocnych, które są szczególnie ważne podczas szkolenia zawodowego. Ponadto bliskość gór, a także państwowych i zagranicznych lotnisk kontrolowanych powoduje, że nauka intuicyjnej kontroli manewrów i utrzymywania stabilności w powietrzu jest bardziej efektywna.

Kto może uzyskać licencję CPL(H)?

Do uzyskania zawodowej licencji pilota śmigłowcowego CPL(H) nie jest wymagane doświadczenie lotnicze, ani jakiekolwiek inne uprawnienie. Kurs do tej licencji odbywa się w formie zintegrowanego szkolenia. Niemniej jednak, jeśli posiadasz już licencję pilota PPL(H) lub LAPL(H), Twój kurs do licencji CPL(H) odbędzie się modułowo (w trybie skróconym).

Czas trwania i etapy szkolenia

Szkolenie zintegrowane do licencji CPL(H) składa się z 2 etapów prowadzonych równolegle:

» Dowiedź się więcej o etapach

  • szkolenie teoretyczne – trwa 350 godzin (przy czym min. 65 godzin wykładów, a pozostałe godziny mogą być samokształceniem ze specjalnie opracowanych przez nas materiałów).
  • szkolenie praktyczne – trwa 135 godzin (w tym 50 godzin samodzielnego lotu, pod nadzorem).

» Mniej

Szkolenie modułowe do licencji CPL(H) – dla posiadaczy licencji PPL(H):

» Dowiedź się więcej o etapach

  • szkolenie teoretyczne – trwa 250 godzin (przy czym min. 50 godzin wykładów, a pozostałe godziny mogą być samokształceniem ze specjalnie opracowanych przez nas materiałów).
  • szkolenie praktyczne – trwa 30 godzin (lub 35 godzin, jeśli kandydat nie posiada uprawnień do wykonywania lotów nocnych)

» Mniej

Po zakończeniu obu etapów szkoleń wraz z zaliczeniem egzaminów teoretycznych w języku angielskim, przystępuje się do egzaminu praktycznego z egzaminatorem Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Szkolenie do licencji CPL(H) odbędziesz u nas na Robinsonie R 44, który jest najbardziej popularnym śmigłowcem na świecie, zwłaszcza w lotnictwie cywilnym.

Jeśli zastanawiasz się nad uzyskaniem licencji pilota CPL(H), ale nie jesteś pewien czy podniebne przygody są dla Ciebie, skorzystaj z naszych lotów zapoznawczych.

Cena szkolenia: zależnie od trybu szkolenia

Licencja CPL(H) , przeczytaj o ważnych przepisach
Wykaz egzaminów w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego – przeczytaj