R66 Turbine

Robinson R66 Turbinowy zachowuje wiele cech konstrukcyjnych swojego poprzednika R44, w tym dwułopatowy wirnik, sterownicę w kształcie litery T i otwarte wnętrze kabiny.

Najbardziej znaczące różnice w R66 Turbinowy to zwiększona rezerwa mocy, zwiększony pułap, pięć miejsc (1 pilot i 4 pasażerów) oraz duży przedział bagażowy. Popularne ulepszenia, tym halogenowe światła lądowania, skórzane fotele i stereofoniczny system odtwarzania dźwięku, są standardem w R66.

R 66 turbine

⇒   Link do katalogu   ⇐

 ⇒   Link do konfiguracji   ⇐

R66 PL

R66 Turbinowy morski

Wyposażony w pływaki pompowane śmigłowiec R66 Turbinowy Morski oferuje dodatkowy poziom bezpieczeństwa w podróży nad wodą. Zaprojektowane do nagłych przypadków awaryjnych, pływaki z sześcioma komorami pompują się w ciągu 2-3 sekund od aktywacji. Dźwieńka przy dźwigni skoku ogólnego podaje  ciśnienie helu ze zbiornika znajdującego się pod prawym tylnym siedzeniu śmigłowca. Dźwieńka to do aktywacji systemu wykorzystuje mechaniczne cięgno i nie opiera się na elektrycznie napędzanym systemem inflacji. Pływaki mogą być aktywowane w locie z prędkością do osiemdziesięciu węzłów Instalacja dodaje około sześćdziesiąt pięć funtów do masy własnej śmigłowca. Gdy pływaki nie są używane, są zwinięte i przechowywanie w osłonach wzdłuż płóz do lądowania śmigłowca. Opływowy, niski profil minimalizuje opór i pozwala na łatwe wejście i wyjście z kabiny.

Specyfikacja R66 Turbine

Silnik Rolls-Royce 250-C300/A1
Moc moc ciągła 224 KM (moc startowa 270 KM)
Ciężar całkowity 1225 kg
Ciężar pustego/gotowego do lotu
(z olejem i wyposażeniem)
581 kg
Zbiornik paliwa (280 l) 224 kg
Pilot, pasażerowie, bagaż i pełny zbiornik paliwa 420 kg
Maksymalna prędkość (Vne) 240 km/h
Prędkość przelotowa 212,4 km/h
Maksymalny zasięg lotu (bez rezerwy paliwa) ok. 650 km
Pułap zawisu (IGE) przy masie całkowitej ok. 3100 m
Pułap zawisu (OGE) przy masie całkowitej ok. 3100 m
Prędkość wznoszenia 5m/s (300m/min)
Maksymalny osiągalny pułap ok. 4300 m
Układ elektryczny 28-woltowy